RSS je technologie, která umožňuje automatizované přebírání informací o novinkách a aktualizacích na webových stránkách. Je určena uživatelům, kteří chtějí být rychle informováni o změnách na oblíbených www stránkách, bez jejich opakovaného navštěvování.

Co potřebujete pro čtení RSS zpráv?

Program, neboli takzvanou "RSS čtečku", kterou si můžete stáhnout z internetu zdarma. V některých prohlížečích jsou již RSS četčky inetgrovány a jsou součástí některých prohlížečů. Patří mezi ně například Firefox, nebo Opera (zde stačí kliknout na odkaz RSS a pak jen přidat kanál do vašeho seznamu). RSS čtečku již nepodporuje např. prohlížeč Google. Pokud váš prohlížeč nemá vestavěnou RSS čtečku, můžete si ji stáhnout například zde.

Z mailových klientů podporuje RSS Outlook od Microsoftu nebo Thunderbird

Seznam vybraných kanálů

Aktuality z obecního úřadu

Aktuality z obce

Hlášení obecního rozhlasu

Úřední deska

Jak odkaz na RRS kanál použít

Pokud chcete být informování o nových článcích, zveřejněných ve vybraných kategoriích, musíte vložit odkaz každé kategorie, která vás zajímá do RSS čtečky nebo emailového klienta. Podle toho, jaký prohlížeč nebo čtečku používáte. Jak je uvedeno výše, např. u Firefoxu nebo Opery, stačí kliknout na ikonu a nápisem  rss RSS 2.0 nebo na položku v seznamu vybraných kanálů v tomto článku.

Pokud například chcete odebírat kanály v MS Outlook, musíte jít do nastavení účtu klienta, otevřít záložku Informační kanály RSS, kliknout na Nový a v dialogovém okně Nový informační kanál RSS, vložit odkaz na vybraný kanál, následně kliknete na tlačítko Přidat. V dalším dialogovém okně kliknete na OK. Během chvíle se vám načtou články vybrané kategorie. Při dalším přihlášení a stažení pošty se budou načítat již jen nově zveřejněné články.

Jak vložit odkaz na vybraný kanál

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu a nápisem  rss RSS 2.0 u vybrané kategorie nebo na položku v seznamu vybraných kanálů v tomto článku. Zvolte Kopírovat adresu odkazu nebo Kopírovat odkaz, podle toho jaký prohlížeč používáte. Odkaz se vloží do schránky (clipboardu). Tento odkaz pak CTRL+V nebo SHIFT+INSERT vložíte do pole odkazu v MS Outlook nebo kam potřebujete.

Jak poznám, že můj prohlížeč nemá vestavěnou čtečku RSS kanálů

Klikněte na ikonu a nápisem  rss RSS 2.0 u vybrané kategorie nebo na položku v seznamu vybraných kanálů v tomto článku. Pokud se vám zobrazí něco jako následující obrázek (xml výpis kanálu), tak je potřeba si stáhnout a nainstalovat čtečku nebo nainstalovat jiný prohlížeč, který tuto funkci obsahuje.

rss xml