V aktuálním čísle "Hrušovanského zpravodaje" nebyl zveřejněn příspěvek předsedy FK1932, pana Igora Bogľarského. Redakce zpravodaje se za tento nedostatek omlouvá a článek vyvěšuje na webu obce.

 

Slovo předsedy FK1932

Igor Boglarsky picture

Podzimní část sezóny skončila, blíží se konec kalendářního roku, pojďme se poohlédnout, co se povedlo a co se nepovedlo, a budeme v tom pokračovat příští rok.

Do podzimní části sezóny nám zasáhlo celkem 6 družstev, MINI absolvovali několik tréninků. Jelikož až na družstvo mužů máme ve všech kategoriích družstva, u kterých všichni hráči šli o kategorii výše a jsou tam první půlrok, tak výsledky jako takové nejsou důležité, ty se ukážou v jarní části soutěže, a hlavně v následující sezóně. Družstvo mužů, jak jste se dočetli v hodnocení trenéra, posílilo několik hráčů, mimo jiné i 2 mladí kluci z Brna, kteří výborně zapadli do party, a konečně se objevují výsledky. Je potřeba potvrdit trend v jarní části sezóny, snad se nám nebudou opakovat slabší jara… 

Co mne velice mrzí, je, že ani tyto zlepšené výsledky mužů, kdy ztrácíme na druhé místo 1 bod a na první místo 4 body, nepřitáhly obyvatele obce na návštěvu našich fotbalových zápasů, více než 90 % lidí podle všeho ani neví, že se tady nějaký fotbal hraje. Návštěvy družstev mládeže jsou skrze rodiče větší než u družstva, které atakuje první místo v tabulce (i když zatím ve 4. třídě). Snad si toho lidi na jaře všimnou a přijdou kluky povzbudit.

Co se týče týmu, který se stará o fungování a povinnosti v klubu, tak k žádným změnám nedošlo. Tímto bych chtěl poděkovat p. Veselému, p. Kudělkovi st., Petrovi Plavcovi a členům výkonného výboru za obětavou práci.

Chtěl bych opět poděkovat za podporu sponzorům a partnerům klubu: obci Hrušovany u Brna, v čele se staro-novým starostou p. Miroslavem Rožnovským, společnosti EL-INSTA a jejímu jednali p. Ivo Karbanovi, společnosti TUBOTECH spol. s r.o., LEMATEC a jejímu jednateli Matúšovi Levrincovi za finanční pomoc. Pořád a stále ještě věřím, že se naše snaha setká s pochopením i u dalších podnikatelských i nepodnikatelských subjektů, najdou odvahu a prostředky, aby nás podpořili. Za poslední rok nenašel odvahu nikdo, kdo by se odhodlal přispět na největší spolek v obci, byť máme nejvíce mládeže ze spolků v celé obci.

A co náš Sportbar? Díky solidní sezóně a několika letním a podzimním akcím nám vygeneroval prostředky, které nám chybějí v rozpočtu na fungování. Vždyť máme o další družstvo více než loni! Teď od podzimu se více podobá na sportbar, díky Fandovi, Lence, Jirkovi, Lucce a Tomášovi máme nově na zdi malované logo, díky dalším klukům i jiné sportovní rekvizity (lépe jednou vidět než stokrát slyšet).
Ještě jednou děkuji všem, kdo pomáhají s fungováním a provozem sportbaru. Co se u nás dělo, nebo bude dít můžete sledovat i na Facebooku sportbaru - https://www.facebook.com/sportbar.hrusovany/

Závěrem bych chtěl velice poděkovat i všem, které jsem výše nejmenoval, ale jakýmkoliv způsobem pomohli a pomáhají s chodem klubu. 

Chtěl bych všem popřát bohatého Ježíška, pokojné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí a trpělivosti do nového roku 2019.

Igor Bogľarský, předseda VV FK1932 Hrušovany u Brna

Go to top